0123
0
Strona główna » Jim Shore
Kontakt
  • E-mail:sklep@MoodGood.pl
  • Telefon+48 58 719 85 24
  • Godziny działania sklepuSklep internetowy czynny 24/7 Infolinia pn - pt 9.00 - 17.00, Na zapytania mailowe staramy się odpowiadać najszybciej jak to możliwe.
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Chmura tagów
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Jim Shore
Jim Shore światowej klasy artysta, który dzięki stylowi życia, poświęceniu i ciężkiej pracy zyskał sławę, popularność i zdobył wiele prestiżowych nagród. Jak sam wspomina „ Sztuka jest czymś czemu podporządkowałem całe swoje życie. Jest czymś co zawsze kochałem i co tylko chciałem w życiu robić. Niestety życie artysty nie jest łatwe. Są tysiące utalentowanych ludzi, którzy nigdy nie będą mieli szansy pokazać co mogliby robić. Ja miałem szczęście. Nie tylko dlatego, że mogłem osiągnąć to co kochałem. Ale mogłem się tym podzielić z ludźmi na całym świecie. Otrzymałem ogromny dar, za który dziękuję Bogu każdego dnia.”

Jim Shore dorastał w Południowej Karolinie w rodzinie artystów, którzy zaszczepili w nim miłość do sztuki ludowej. Do tworzenia inspirowały Jima niewinność, czystość i prostota wczesnej sztuki amerykańskiej, w szczególności patchworkowe narzuty.
„Zbierałem patchworki, które miały nawet 150 lat i kiedy na nie patrzyłem byłem zadziwiony poziomem umiejętności i pomysłowością ich twórców. To właśnie w życiu codziennym spotykamy wysokiej klasy sztukę skromnego otoczenia.”
Ukończył studia inżynieryjne nie artystyczne i tak początkowo pracował na utrzymanie rodziny, a swoje umiejętności rzeźbiarskie i malarskie doskonalił w czasie wolnym.
Start w biznesie artystycznym obarczony był wieloma niepowodzeniami i problemami finansowymi. „Kiedy pojechaliśmy pierwszy raz przedstawić swoje produkty mieliśmy tylko kilka sztuk i żadnego realnego planu jak będziemy je dostarczać jeśli ktoś złoży zamówienie. Nie mieliśmy fabryki, magazynu ani personelu. Było to raczej nasze życzenie z jednej strony i nadzieja z drugiej.”
 Szczęśliwie pozyskali kilka dobrych kontaktów i w ciągu 3 lat firma zatrudniała 350 pracowników oraz miała tyle zleceń, że nie była w stanie wszystkich zrealizować. Zarządzanie firmą nie pozwalało Jimowi skupić się i skoncentrować na kreatywnej pracy artysty. Znalazł się jednak odpowiedni partner biznesowy, który pozwolił złożyć te wszystkie części w jedną całość, a Jim mógł z powrotem powrócić do tworzenia. W 2001 roku Jim Shore i Enesco porozumieli się w celu stworzenia kolekcji Heartwood Creek by Jim Shore, linię dekoracji inspirowanych sztuką ludową, która przyniosła Jimowi sławę na całym świecie. Obecnie projekty Jima można znaleźć w ponad 25 000 sklepach na całym świecie. 

Jim dopracowywał swój wyjątkowy styl będący kombinacją elementów folkowych i tętniących życiem kolorów zaimplementowanych do tradycyjnych motywów. Dla Jima Mikołaj czy Anioł to nie tylko postaci, to przede wszystkim kanwa do malowania. Jim kreuje autentyczny nowy trend, bazując na spuściźnie wcześniejszych pokoleń. Tworząc swoje dzieła stara się łączyć wiele motywów i wzorów w jednym finalnym produkcie, poprzez kombinację prostej struktury i wielu elementów. Podziwiając jego prace odkrywamy mnogość detali i symbolikę, które niosą należyte przesłanie.

Obecnie Jim ciągle osobiście tworzy wzorzec każdej figurki, ukazując w nich swoją pasję, kreatywny kierunek i formę. Sztuka Jima bazuje na różnorodności wątków etnicznych i kulturowych.
„ Kocham to co robię, ale największą nagrodą jest spotkanie z ludźmi, dla których tworzę. Widząc jak ludzie dzielą ze mną swój entuzjazm do tego co robię, jest dla mnie jako artysty największym komplementem”
 
Wyróżnienia i nagrody które otrzymał Jim Shore przyznawane uznanym międzynarodowym artystom.
ICON HONORS Life Accomplishment Award 2012
NALED Christmas Décor of the Year 2004 and 2005
NALED Christmas Collectible of the Year 2003 and 2005
NALED Artist of the Year 2003, 2004 and 2005
NALED Rising Star 2002

Przejdź do strony głównej

Nowości w naszej ofercie